Krompir

snezna  

član od: 7.12.2003

sporočila: 13

tema odprta - 27. mar 2004 16:00 | ogledi: 3.035 | odgovori: 31

Zdravo!

Imate mogoče kakšen dober recept za krompir - kakšne narastke oz. kaj podobnega brez mesa in če se le da brez cvrtja.

Hvala in lp,

Snežna

snežna kokelj

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. mar 2004 16:18

Jaz enostvno krompir skuham skupaj z lupino, ga olupim in potem v namazan pekač narežem na kolobare približno 5 mm široke, jih premažem z mešanico kisle smetane in naribanega sira (sir naj bo dobro topen), po želji še začimbe alla origano in podobno in na mizo. Ponavadi v istem pekaču pečem tudi kolobarje bučk, po istem principu kot krompir. lp, maja

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

27. mar 2004 18:35

Približno enako velik krompir v olupkih na tričetrt skuham. Križno ga zarežem, malo razširim odprtino in nadevam z zeliščno skuto. Še malo v pečico pa je. Joj, jaz ga ponavadi ponudim k zrezkom na na žaru. Si boš pa kaj drugega zraven umislila. Kaj pa navaden kuhan krompir v olupkih z slano skuto? Fantazija za večerjo z pinjenim mlekom. Slano skuto kupujem pri kmetih pod Krnom in v steklenem kozarcu dobro potlačena zdrži zelo dolgo. Če se še kaj brezmesno krompirjevega spomnim se seveda oglasim.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

27. mar 2004 19:10

Jaz ga pripravljam tako, da ga olupim in prerežem na polovico. V kozici segrejem malo olivnega olja, položim vanj krompir s prerezano stranjo navzdol, dodam česen, da zadiši in takoj zalijem z vodo, ki naj je bo za kak centimeter visoko. Posolim in pokrito dušim do mehkega. Na koncu potresem še s peteršiljem in jed je pripravljena. Najbolje se poda k raznim ribjim jedem, kar pa ne pomeni, da ga drugam ne moremo kombinirati. LP ZIMA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. mar 2004 20:54

Kaj pa krompirjev golaž? lp Vesna Milek Recko

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

28. mar 2004 4:56

- Jaz si dostikrat omislim kuhan krompir na kose, katerega (še vročega) potresem z naribanim sirom in strtim česnom: - Ali pa skuham krompir, ga pretlačim, mu dodam maslo ali margarino, sol, skuto, lahko tudi kislo smetano in vse skupaj zmešam v rahlo maso.....okus je malo kiselkast (zaradi skute) a meni je tak všeč - probaj........s to maso lahko filaš paprike in jih potem spečeš v pečici (ŠE BOLJŠA KOMBINACIJA). Nada

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

28. mar 2004 11:08

Odlicen je recept za krompir z rižem, in sicer : Pečico segrejemo na ok. 180-200°C. Krompir olupimo ter ga narezemo na tanjse rezine, pekač pomastimo in krompir naložimo nanj. Nato operemo riž, ga solimo, povegetamo in ga položimo na pekač poleg krompirja. Zavremo cca. 7 dcl vode in zalijemo krompir in riž. Pekač postavimo v pečico in pečemo ok. 45 minut oz. dokler ne izpari voda. Na koncu pustimo se malo v pečici, da se vse skupaj se malo zapeče. Jed je odlična in si jo pogosto pripravim saj sem vegeterijanka. Dober tek, Nina

snezna  

član od: 7.12.2003

sporočila: 13

28. mar 2004 19:13

Hvala vam za recepte - vcibej, tvoj recept bom pa preizkusila, ker me zelo mika. A zeliščno skuto si sam narediš ali se to kupi? Neki podobnega sem namreč jedla v Moskvi. Zima, tvoj recept se tudi sliši dobro. Zanima me samo, ali je potrebno krompir kaj obračati? Namreč en centimeter vode najbrž ne pokrije vsega krompirja. Majamarko - zanima me glede bučk - mi imamo namreč na kolobarje narezane bučke v skrinji. Se jih da tudi tako porabit kot sta vidva napisala? Reca - na krompirjev golaž imam pa neke slabe spomine iz mladosti in se mi še danes ob misli nanj obrača:) Za koga drugega bi ga še skuhala, zase pa ne. Drugače pa nisem nek pretiran ljubitelj krompirja - ga imamo pa še veliko lanskega in bi rada mal čarala, naredila kaj novega, presenetila domače. Hvala tudi drugim za nasvete, pa če se še kaj spomnite, napišite, bom zelo vesela! LP snežna kokelj

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

28. mar 2004 19:36

Podoben recepr kot od Nine, le da jaz dam v pekač čebulo, papriko in paradižnik, nato pa še krompir in riž. Nekaj takega kot djuveč, samo da je brez mesa. Je pa zelo osvežujoče. Lahko bi dodali tudi bučke. LP lenča

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. mar 2004 19:52

Smeškoti me nekaj zafrkavajo, zato bo brez kuharja ki gleda v zid. Dokler moj zeliščni vrtiček prenese, so vsa zelišča sveža z ( ali s ? ) domačo skuto. Glede na to, da pa sem veeeeeelik ljubitelj in uporabnik zelišč in začimb se mi dogaja da pač moram goljufat ( zeliščni namaz ob lj. mlekarn ). Moja naj naj začimba je majaron. Pa vaša?

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

28. mar 2004 23:19

Pri nas obožujemo krompirček z lignji: olupljen krompir nakockate, naoljite, posolite, popoprate in zmešate z narezanimi lignji, koščki paradižnika, nekaj stroki česna, malo rožmarina in vina (zmešam po občutku... več je lignjev, boljše je :). Spečete v prej ogreti pečici in ponudite s solato. Še ena varianta pa je, da napol kuhan krompir olupite, narežete na rezine, prelijete z bešamelom, potresete z veliko naribanega sira in spečete. Njami! Zivi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti